AKTYWNOŚĆ Z UDZIAŁEM RODZINY

Sportowy Dzień Kobiet

Gry i zabawy z udziałem zaproszonych mam połączone ze zdrowym posiłkiem.

Wielopokoleniowa

aktywność sportowa-dzień

babci i dziadka

w oddziałach

przedszkolnych

Dzień babci i dziadka w oddziałach przedszkolnych był okazją do integrowania się poprzez wspólną aktywność fizyczną. Dzieci, dziadkowie i babcie współpracowały ze sobą we wspólnej zabawie, dzięki czemu zacieśniały się  ich więzi emocjonalne. Głównym celem aktywności w gronie rodziny była promocja zdrowego trybu życia oraz rozwijanie umiejętności ruchowych. Przedszkolacy oraz przybyli goście brali udział w wielu czynnościach fizycznych. Swoją zabawę rozpoczęły od powitanki muzyczno – ruchowej wg metody Bati Strauss, która była doskonałą rozgrzewką dużej motoryki ciała. Następnie śpiewały i inscenizowały piosenki z okazji dnia babci. Tańczyły do utworów "Makareny” oraz „Twista”. Babcie, dziadkowie i wnuki kształtowali umiejętności równowagi poprzez chodzenie po linie. Dzieci starały się również sprostać trudnemu zadaniu piłkarskiemu, jakim była obrona bramki podczas wykonywanego strzału przez babcie i dziadków. Na zakończenie przedszkolacy z gośćmi rzucali i odbijali balony. Zabawy ruchowe w trakcie dnia babci były okazją do czerpania przyjemności z ruchu.

KONSPEKT ZAJĘĆ-.doc

Rodzinny wyjazd IB

Klasa IB wraz wychowawczynią i  z rodzicami miło spędzili marcowe  popołudnie w Centrum Rodzinnym WMB w Lesznie. Dzieciaki korzystały z zabaw w Zaczarowanym Świecie. Były tam zjeżdżalnie, tunele, labirynty, trampoliny, basen z piłeczkami itp. Każdy uczestnik  otrzymał żeton na skorzystanie z dodatkowych atrakcji:  koszykówki, cymbergaja, piłkarzyków…
Rodzice mieli do dyspozycji trzy tory do gry w bowling. Oczywiście każde dziecko pod okiem rodzica mogło również kilka razy potoczyć kulę. Cel wyjazdu został osiągnięty. Dzieci poprzez zabawę bardziej się do siebie zbliżyły , a rodzice nawiązali nowe kontakty i umocnili już istniejące.

TURNIEJ RODZINNY

Dnia 30 03.2014r. o godzinie 15.00 w sali gimnastycznej rozpoczął się rodzinny turniej kl. IV a, na sportowo pod hasłem „Rodzina na medal”. Rodzice wraz z dziećmi wzięli udział w pięciu konkurencjach ( m.in. w podawaniu jajek na odległość, rzutach lotkami do tarczy, biegu w workach…). Zabawa była przednia! Po podsumowaniu wyników wręczono dyplomy i słodkie „co nieco”. W międzyczasie można było skorzystać z pysznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. W drugiej części imprezy „bój” stoczyły mamy z dziećmi - grając w DWA OGNIE, a następnie tatusiowie contra synowie – w MECZU PIŁKI NOŻNEJ. Sportowym okrzykiem zakończyliśmy wspólną zabawę i z uśmiechem na ustach ruszyliśmy do domów.