CYFROWA SZKOŁA WIELKOPOLSK@2020

Uczniowskie Laboratoria Informatyczne

Uczniowie klasy 2A od listopada 2020r. biorą udział w dodatkowych zajęciach, realizowanych w ramach programu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020”.

Celem projektu jest podniesienie poziomu kompetencji uczniów w zakresie wykorzystania współczesnych narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK), w tym umiejętności rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera.

Naszym głównym zadaniem jest realizacja utworzonego przez zespół projektu uczniowskiego. Ze względu na duże zainteresowanie uczniów wszechświatem , zdecydowaliśmy się, aby przygotować projekt pt. „Odkrywcy kosmosu”.

Uczniowie poszerzają swoją wiedzę na temat kosmosu. Poszukują i wykorzystują zdobyte informacje oraz rozwijają umiejętność kodowania i programowania.

W ramach projektu otrzymaliśmy następujące wyposażenie:

- Pakiet startowy „Kodowanie na dywanie”

- 8ozobotów do nauki programowania oraz podręczniki

- LEGO educationWeDo 2.0

- 2 tablety piórkowe WACON ONE

- 2 MARGE Cube – zestaw do prezentacji obiektów z wykorzystaniem technologii wirtualnej i rozszerzonej

- Robot edukacyjny PHOTON, wersja Premium

- 25 tablety