Akcja charytatywna "Zbieram to w szkole"

AKCJA CHARYTATYWNO - EKOLOGICZNA

LOP działająca w ZSP nr 2 w Rawiczu, zachęca wszystkich uczniów do udziału w projekcie ekologiczno-charytatywnym „Zbieramto w szkole”.

Podczas akcji zbierane są m.in. surowce wtórne, a środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży są przekazywane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii.

Co zbieramy?

Szkołom uczestniczącym w projekcie zbieramtowszkole.pl proponuje się zbieranie:

1. Złomu srebra - czyli np. porwanych łańcuszków

2. "Małych" elektrośmieci - zużytych baterii, starych telefonów komórkowych, tabletów

3. Klocków LEGO(oryginalnych)- najlepiejz opakowaniami i instrukcjami(mogą też być pojedyńcze)

4. Zegarków tarczowych - (nie zbieramy zegarków ściennych i typu "budzik)

5. "Dobrych monet" - pieniądzy z całego świata, bez różnicy czy aktualnie używanych czy wycofanych z obiegu

6. Znaczków pocztowych - nowych i używanych (prosimy wycinać z kopert z zachowaniem 1 cm marginesu)

Gdzie oddajemy?

Na świetlicy szkolnej będą znajdowały się specjalne pojemniki, do których będzie można wrzucać wyżej wymienione rzeczy.

Do kiedy?

Akcja nie ma ograniczenia czasowego.

Zachęcamy do przyłączenia się w akcję - PAMIĘTAJCIE, ŻE DOBRO POWRACA! :)

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie internetowej