WYCHOWANIE FIZYCZNE-ALTERNATYWNE FORMY REALIZACJI ZAJĘĆ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Doskonalimy przyjęcia,

prowadzenia i uderzenia

piłki nożnej

Scenarusz zajęć przeprowadzonych w ramach klas sportowych.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ-.doc

Zabawy ruchowe

z przyborami nietypowymi

Scenarusz zajęć alternatywnych z wychowania fizycznego przeprowadzony w klasie IV i II.

SCENARUSZ ZAJĘĆ-.doc

Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny w oddziałach przedszkolnych był bardzo słoneczny i pogodny. Przedszkolaki żegnały zimę spacerując ulicami miasta z gaikami i ogromną marzanną, którą wspólnie spaliły. Dzieci wesoło bawiły się na placu zabaw i boisku szkolnym. Nie zabrakło też wspólnie przygotowanych wiosennych kanapek.

Zajęcia adaptacyjne

15 marca 2014r. w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte dla przyszłych pierwszoklasistów. W ramach akcji SZKOŁA W RUCHU zorganizowane zostały zajęcia ruchowo – artystyczne. Dzieci z ochotą przystąpiły do porannej gimnastyki, a potem świetnie bawiły się przy muzyce. Nie zabrakło również zaangażowania przy tworzeniu prac plastycznych.

Dzień dziewczynek

8 marca to wyjątkowy dzień w roku, wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Przedszkolaki też postanowiły uczcić to święto i 7 marca we wszystkich oddziałach chłopcy składali paniom i koleżankom życzenia oraz wręczyli upominki. Dzieci brały udział w konkursach, różnych zabawach i konkurencjach sportowych. Zakończeniem święta był wspólny słodki poczęstunek. Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.

SK PCK promuje zdrowie

Szkolne Koło PCK w roku szkolnym 2013/2014 pracuje ph. promocji zdrowia. Tym samym dołącza się do akcji, którą prowadzi  nasza placówka „SZKOŁA W RUCHU” realizując zagadnienia z obszaru edukacji zdrowotnej. W związku z tym podejmuje różnorodne działania jak : przeprowadzanie prelekcji, pogadanek i konkursów promujących zdrowie.

W listopadzie został zorganizowany konkurs  ph. „Wybierz życie” , a w styczniu odbył się konkurs „Trzymaj formę”, którego zwycięzcami zostali:

I miejsce – Maciej Małyga Va

II miejsce – Ernest Samol Vb

III miejsce – Dawid Świentek VIa

Wyróżnienie – Aleksandra Roszak IVa

Balik karnawałowy

przedszkolaków

31 stycznia w ostatni dzień pierwszego semestru, tuż przed feriami zimowymi odbył się Bal Karnawałowy Przedszkolaków. Uroczystość odbywała się w świetlicy szkolnej od godz.. 9.30 do godz. 11.30. Dzieci na balu powitał pan Adrian - zaprzyjaźniony DJ - Wodzirej, który umilał nam czas wspaniałą muzyką  i wspólną zabawą. Dzieci brały udział w różnych konkursach z nagrodami (zabawa z krzesełkami, taniec z balonem, picie soku przez słomkę na czas) oraz w zabawach muzycznych (,,Pociąg", ,,Kaczuszki", ,,Makarena"). Na wszystkich czekał słodki poczęstunek i napoje. Na zakończenie wybraliśmy Króla i Królową Balu. Zabawa była bardzo udana. Dziękujemy Rodzicm za przygotowanie kostiumów i wsparcie finansowe naszej imprezy

Dzień chłopaka

w oddziałach

przedszkolnych

30 września zapisał się już na dobre w przedszkolnym kalendarzu. Tego dnia we wszystkich sarnowskich oddziałach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopca. Dziewczynki wraz z paniami zaśpiewały chłopakom "Sto lat". Następnie odbyły się zabawy i konkursy, przy których przedszkolaki świetnie się bawiły. Nie brakło w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Dodatkowo chłopcy otrzymali symboliczne upominki. Wszystkie prezenciki ufundowali rodzice.

Marcowy Badminton

w Sarnowie

W niedzielę 23.03.2014 r. rozegrano w Sarnowie Turniej Badmintona. W zmaganiach wzięli udział zarówno uczniowie szkół, jak również osoby dorosłe. Celem turnieju było zachęcenie zarówno dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych do gry w badmintona.
W rozgrywkach uczestniczyły także rodziny m,in. mama z synem, rodzeństwa. W miłej atmosferze z ideą aktywnego spędzania czasu wolnego rozgrywały się mecze w trzech kategoriach: dziewczęta, chłopcy, kobiety. Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami i dyplomami. Pozostałe lokaty obdarowano dyplomami. Idea turnieju spotkała się z pozytywnym odzewem. Zawodnicy wyrazili chęć udziału w kolejnym turnieju badmintona.

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta: