WYCHOWANIE FIZYCZNE-ZAJĘCIA EDUKACYJNE

z wykorzystaniem

plastikowych

butelek

W ramach akcji „szkoła w ruchu” przedszkolacy podczas zajęć dydaktycznych ćwiczyli z wykorzystaniem plastikowych butelek. Celem zajęć było doskonalenie spostrzegawczość i dokładności wykonywanych ćwiczeń a także zwrócenie uwagi na wykorzystywanie surowców wtórnych do bezpiecznej zabawy. W trakcie zadań ruchowych dzieci przekładały butelki z ręki do ręki, podrzucały je, podbijały butelki dłońmi, toczyły, wykonywały skłony, skrętoskłony. Starały się również wystukiwać rytmu na butelce. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane wykonywanymi czynnościami dzięki wykorzystaniu ogólnie dostępnych środków dydaktycznych i atrakcyjności ćwiczeń fizycznych.

Ćwiczenia kształtujące;

zwinnościowy tor

przeszkód

Dnia 24 marca odbyła się lekcja z wychowania fizycznego w ramach podstawy programowej w klasie VI.

Nauka strzału na bramkę

po prowadzeniu

W ramach podstawy programowej w klasie VI odbyła się się lekcja z wychowania fizycznego .

Zabawy bieżne

i zręcznościowe

- SZTAFETA

Dnia 25.02.2014 roku w ramach projektu Szkoła w Ruchu odbyła się lekcja wychowania fizycznego "Zabawy bieżne i zręcznościowe -SZTAFETA", w której uczestniczyli uczniowie kl. I.