AKTYWNY PRZEDSZKOLAK

ROK SZKOLNY 2017/2018
 

Muzyczne czwartki w przedszkolu....
Dzisiaj po raz pierwszy wychowankowie przedszkola uczestniczyli w zajęciach z rytmiki, prowadzonych przez p. Jarosława Maćkowiaka. Śpiew, instrumenty, improwizacje ruchowe przeniosły dzieci w świat muzyki, w którym przedszkolaki czuły się doskonale. Kolejne zajęcia już w przyszłym tygodniu... 

Autor: Joanna Micor

Grudniowa audycja muzyczna...
Kolejny raz w świat instrumentów perkusyjnych zabrał dzieci P. Jarosław Maćkowiak. Tym razem, oprócz przedszkolaków, w audycji brały udział również dzieci szkolne..

Autor: Joanna Micor

Przegląd recytatorski.
5 grudnia, jak co roku, w Przedszkolu Nr 3 w Rawiczu odbył się „Przegląd recytatorki”. Tym razem hasłem przewodnim były wiersze o Mikołaju.
Wzięły w nim udział dzieci z rawickich przedszkoli. Nasze przedszkole reprezentowały: Oksana Tomczak z grupy „Sówki” oraz Oliwia Kukla z grupy „Niedźwiadki”. Dziewczynki zaprezentowały przygotowane utwory z dużym zaangażowaniem.
Za swój występ wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali gromkie brawa oraz nagrody. Gratulujemy małym artystom talentu!
Recytacja wierszy zachęca dzieci do ekspresji, kształtuje zamiłowanie do literatury, pobudza wyobraźnię, ćwiczy prawidłową wymowę oraz rozwija pamięć! Uczmy więc nasze dzieci wierszy, utrwalajmy wiersze miesiąca uczone w przedszkolu.

Autor: Kinga Ryznar

Odwiedziny Św. Mikołaja w grupie "Jeżyków" i "Niedźwiadków"

6 grudnia obfitował w mnóstwo wrażeń. Młodzież z kółka teatralnego zaprezentowała przedszkolakom krótkie, mikołajkowe przedstawienie. Dzieci jednak nie mogły doczekać się spotkania z prawdziwym Świętym Mikołajem. Kiedy upragniony gość pojawił się w drzwiach, na twarzy każdego dziecka malował się uśmiech. Po krótkiej rozmowie z Mikołajem, dzieci wykonały przygotowane piosenki oraz wierszyki. W ten sposób pokazały, że naprawdę zasługują na prezenty...

Autor: Joanna Micor

Św. Mikołaj w grupie Sówek i Wiewiórek - cd
Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa śpiewa piosenkę i recytuje wiersz, byzaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.
Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi. Święty Mikołaj od samego rana zawitał do naszego Przedszkola. Prezenty były wspaniałe. Królowały zabawki, ale i słodkości.
Dzieci długo wspominały ten dzień...


Autor: Kinga Ryznar

 

  

Kontakt